YATIRIM YAPIN
19 Ocak 2017
Tordemir İnşat ”İş Dünyası ve Ekonomi” hakkında çok özel açıklamalar

Tordemir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Çelik Kent Haber’e ”İş Dünyası ve Ekonomi” hakkında çok özel açıklamalarda bulundu.

”DEVLETİMİZE GÜVENİYORUZ. YATIRIMLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Tordemir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Çelik iş dünyasına dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısından sonra uzun vadede planladıkları projeleri hayata geçirmeye karar verdiklerini belirten Çelik; “2017 yılında sayın Cumhurbaşkanımızın buyurduğu gibi hız kesmeden, risk alarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Biz Tordemir Grup olarak inşallah bunla ilgili 2016 yılından beri yapmış olduğumuz bir takım projelerimiz vardı. Bunları biz belli periyotlara yaymak istiyorduk ama Cumhurbaşkanımızın geçen günkü söylemlerinden sonra bunları daha öne çektik” dedi.

”TÜM İŞ ADAMLARI VE SANAYİCİLERE SESLENİYORUM: ASIL ŞİMDİ YATIRIM ZAMANI”

Raşit Çelik, şuan iş dünyası olarak yatırım yapmanın tam vakti olduğunu ve bu yatırımların geciktirilmemesi gerektiğini ifade ederek; “Biz iş adamları, sanayicilerimiz, yatırımcılarımız inşallah yeni yatırımlar daha büyük yatırımlarla ülkeye hizmet edeceğiz. Yatırımlarımızı ertelemeyelim hatta bilakis öne alalım, yeni ihracat kanallarıyla ülkemize destek verelim. Bizim tam zamanında yatırımımızı yapmamız lazım bu malum örgüt ve onun yardakçıları ülkemizde birkaç kez kalkışmada bulundular. Ülkemizi ekonomik alanda bitirmek istiyorlar ama biz gerçekten Türk halkı çok duyarlıyız. Hepimiz üzerimize ne düşüyorsa yapacağız ki halkımıza da moral ve motivasyon olsun halkımızın işte ekonomi kötüye gidiyor, döviz uçtu vb. kara propagandalar yapıyorlar” dedi.

”KAYSERİ SANAYİSİNE BİR ŞEY OLDUĞU YOK, ŞER ODAKLARI İNSANLARIN MORALİNİ BOZMAK İSTİYOR”

Çelik son olarak Kayseri sanayisinin Orta Anadolu’nun en güçlü sanayisine sahip bir şehir olduğunu ve malum örgütün insanların moralini bozmak için çeşitli söylentiler çıkardığını belirterek; “Bizim Kayseri sanayimiz Orta Anadolu’da güçlüdür ve daha da güçleneceğiz, nerede bir açık varsa orayı kapatacağız. Devletimiz kendine düşen görevi yerine getirecektir, yatırımlarımızı teşvik edecektir ki sayın cumhurbaşkanımız her fırsatta bunu dile getiriyor. Biz yatırımlarımızı yaparken koşacağız artık durmak yok durarak bir yere varamazsınız benim kendi çevremde biliyorum bazıları gerçekten çok güzel yatırımlar yapıyorlar. Birileri organize sanayi böyle oldu, inşaat sektörü çöktü gibi laflar söylüyorlar bunlar halkımızın moralini bozmak isteyen şer odakları, öyle bir şey yok. Yeise kapılmanın hiçbir anlamı yok, bu ülke bizim, biz üreteceğiz inşallah devletimiz yanımızda, milletimiz yanımızda, birliğimiz ve beraberliğimiz daim bunun başka bir yolu yok. Başka ülkelerden gelipte bizi kurtaracak insanlar yok. Biz onlar gibi düşünmüyoruz, biz Türk halkı olarak ele ele vereceğiz ve tüm dünyaya karşı galip geleceğiz” dedi. Haber: Ayşegül Şahin

Kent Haber

Tüm Haberler

19Ocak
YATIRIM YAPIN
”İş Dünyası ve Ekonomi” hakkında çok özel açıklamalar
 
haberin devamı
24Eylül
YAPI FUARI TURKEYBUILD
1978 yılından bu yana her yıl büyüyen fuar alanları...
 
haberin devamı